Emmanuel Macron francia elnök kedd esti televíziós interjújában azt mondta, nem akar harmadik világháborút kirobbantani Ukrajna miatt, emellett kijelentette, kész tárgyalni a francia „nukleáris védőernyőről” – írja a France24.
Egy titkos, 16 oldalas francia hírszerzési jelentés szerint Oroszország naponta hajt végre különböző támadásokat Franciaország ellen – fizikai és kibertámadások, kémkedés, szabotázs, dezinformáció és katonai fenyegetések formájában – számolt be a L'Express francia lap. Az ország titkosszolgálatai szerint egy francia területek elleni rakétacsapás veszélyes is valós.
Pakisztán csak akkor menekülhet meg az indiai csapásoktól, ha felszámolja terrorista infrastruktúráját - figyelmeztetett Narendra Modi indiai miniszterelnök hétfő esti televíziós beszédében.
Semmi dúsítás és teljes iráni atomprogram leszerelés – ez az amerikaiak ultimátuma a vasárnap kezdődött ománi tárgyalások előtt Irán felé, miközben iráni vezetők ennek teljességgel az ellenkezőjét nevezték vörös vonalnak, azaz szó sem lehet arról, hogy lemondjon az urándúsítási jogáról az ország. Ebben a légkörben kezdődött meg tehát a döntő jelentőségű ománi tárgyalás, amelyen ha nincs egyezség, akkor Amerika más irányt vesz, és akár katonai támadás sem kizárt. Az idő fogy, mert Donald Trump amerikai elnök május 13-16. között a Közel-Keletre utazik, így tehát eredményt kellene felmutatni az amerikai-iráni tárgyalásokon.
Robbanások rázták meg Szrinagar városát és Baramulla települést India Kasmír régiójában szombaton, miközben folytatódnak a feszültségek a nukleáris fegyverekkel rendelkező India és Pakisztán között - írja a Reuters.
Pakisztán előbb közölte, hogy szombatra összehívta a nukleáris arzenálját felügyelő legfelsőbb testület ülését, majd nem sokkal később cáfolták a hírt - írta a Reuters.
Pakisztán szombaton hajnalban katonai műveletet indított India ellen, több bázist, köztük egy rakétatároló létesítményt is célba véve Észak-Indiában, tovább eszkalálva a két nukleáris hatalom közötti fegyveres konfliktust.
Nagy-Britannia frissíti vészhelyzeti terveit: diszkréten arra készül fel a kormány, mit kell tenni, ha háborúba kerülnek Oroszországgal - számolt be a Telegraph.
Ralph Goff, a CIA korábbi európai műveleti vezetője szerint a 2014-es krími megszállás idején már figyelmeztette feletteseit, hogy a Donbaszban egy globális konfliktus magvait vetik el, de figyelmeztetéseit figyelmen kívül hagyták. Goff úgy véli, a 2022-es háború megelőzhető lett volna, ha a Nyugat időben és megfelelő mennyiségű fegyverrel támogatja Ukrajnát. Szerinte az amerikai és európai vezetők túlzottan tartottak az orosz nukleáris fenyegetéstől, így Putyin diktálhatta a háború feltételeit. A nyugalmazott hírszerző bírálja mind a Biden-, mind a Trump-adminisztráció hozzáállását, és aktívan dolgozik azon, hogy amerikai technológiai és üzleti támogatást szerezzen Ukrajnának – tudósított a The Times.
Vlagyimir Putyin orosz elnök kijelentette, hogy reméli, a jövőben sem kerül sor nukleáris fegyverek bevétésére Ukrajnában, mert ez eddig sem volt szükséges – számolt be a Reuters.
Az Egyesült Államok külügyminisztere, Marco Rubio pénteken nagyon erőteljes üzenetek között kijelentette, hogy Iránnak fel kell hagynia az urándúsítással és a nagy hatótávolságú rakéták fejlesztésével, valamint engedélyeznie kell az amerikai ellenőrök bejutását létesítményeibe. Mindez azután történt, hogy a szombatra tervezett negyedik amerikai-iráni egyeztetést elhalasztották, és a jelek szerint azért, mert az amerikai félnek nagyon határozott követelései vannak.
Dmitrij Medvegyev volt orosz elnök kijelentette, hogy a NATO újabb tagállamai potenciális célpontokká váltak Moszkva számára, és egy esetleges konfliktus esetén nukleáris fegyverekkel végrehajtott megtorló csapások is érhetik őket - írta meg a Sky News.
Hosszú interjút adott Dmitrij Medvegyev, Oroszország korábbi elnöke, aki jelenleg az orosz Biztonsági Tanács alelnöke. Több kijelentést is tett az orosz-ukrán háború jelenlegi állásáról, valamint Moszkva helyzetéről.
Pakisztán védelmi minisztere szerint küszöbön áll egy indiai katonai behatolás a múlt heti kasmíri terrortámadás után – írja a Reuters.
Kim Dzsongun észak-koreai vezető új, 5000 tonnás rombolóhajót mutatott be, amelyet nukleáris fegyverek hordozására is alkalmasnak tart, és fontos lépésnek nevezett a hadsereg csapásmérő képességeinek bővítésében - írta meg az ABC News.
Donald Trump amerikai elnök kijelentette, hogy nyitott lenne találkozni Irán legfőbb vezetőjével vagy elnökével, és úgy véli, a két ország új megállapodást fog kötni Teherán vitatott nukleáris programjáról - írja a Reuters.
A vámok felkeltették a bűnözők figyelmét.
Az ukrán elnök jelezte, eltökélt a sikeres tárgyalások mellett.
A Moody's leértékelése új fejezetet nyithat.
Dr. Regős Gábor, a Gránit Alapkezelő vezető közgazdásza volt a vendégünk.
A friss díja kapcsán beszélgettünk vele számos témáról.